Вирішення проблем переїзду бізнесу до коворкінгів

Малий та середній бізнес по всьому світу переїжджає або планує переїзд до коворкінгу. І кожен такий переїзд, кожна така зміна офісу на гнучке робоче місце стикаються з проблемами – і не існує довідника з відповідями на всі питання. Однак на деякі питання можна відповісти вже зараз. Марко Мінерві, дослідник організаційного дизайну з бізнес-школи INSEAD, виявив основні з них та запропонував рішення.

1. Робочі місця

Питання: Оскільки малий та середній бізнес розглядає коворкінги в якості нових офісів, як визначити кількість потрібних робочих місць, не забуваючи про економію?

Рішення: Почніть з визначення ролі офісу в вашому бізнесі. Для чого ваша команда насправді збирається в одному просторі і що там робить?

Після цього оцініть можливості коворкінгу, адже «це – третій варіант: простір для роботи, який не має недоліків роботи вдома», коментує Марко.

Третій крок – оцінка потреб. Скоріш за все, потрібні декілька фіксованих місць (fixed place), а також декілька незакріплених (hot desk). Після цього продумайте декілька місць для відпочинку.

2. Групова офісна динаміка

Питання: В різні дні в офісі присутні різні співробітники. Чи призведе це до створення внутрішніх груп в колективі?

Рішення: Обов’язково призведе. Ідеальним варіантом буде заохочення створення груп, наприклад, за допомоги спільних сніданків, брейнштормів та командних заходів.

3. Зустрічі

Питання: Чи не будуть заважати звичним зараз відеозустрічам шум та активність коворкінгів?

Рішення: Домовтесь про переговорні кімнати в дні, коли частині команди треба спілкуватись. Уточніть у вашому коворкінгу, чи є в ньому окремі гнучкі локації для переговорів (Skype-room, silent box або ніши) та покажіть їх всім членам команди.

4. Навчання

Питання: Як навчати співробітників під час віддаленої роботи? Як проводити онбордінг нових співробітників онлайн, коли неможливо занурити новачка у корпоративну культуру?

Рішення: Зробіть довшим та оцифрованим навчальні процеси. «Перевага вже полягає в тому, що ви стали думати, що людині варто знати», – каже Марко.

Розділіть елементи, які можна зробити віддалено, і такі, що вимагають особистих зустрічей. В процес найму додайте етап, який дозволить зрозуміти, чи зможе новий співробітник прийняти ваш новий, гібридний спосіб роботи.

5. Пільги

Питання: Чи мають існувати пільги для співробітників, які частіше відвідують офіс, відносно тих, хто нечасто там з’являється?

Рішення: Деякі компанії вже пристали на чудовий варіант – створили профілі співробітників (офісний робітник, працюючий вдома та змішана особа), після чого розробили окремі вимоги для кожного. В залежності від профілю співробітника, призначайте пільги та можливості для них (наприклад, техніка для роботи вдома чи ергономічні меблі для офісних робочих місць).

Дмитро Чепурhttps://www.3rdplace.media/
Головний редактор видання 3rd Place Media

По темі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть коментар!
Введіть своє ім'я

Найновіше