Чек-ліст для маркетингу коворкінгів

Невеличкий текст про базові речі. Оригінал був написаний британською консультанткою, але проблеми цілком актуальні для українського ринку. Тож вирішили адаптувати текст, який допомагає закласти фундамент довгострокового розвитку та просування. А тим, хто вважає, що все налаштував, не зайвим буде впевнитись, що всі базові речі враховано, а можливості – використано.

  1. Зробіть нормальний сайт

Після доволі стандартизованої реклами, яку ви можете придбати, користувач потрапляє на ваш сайт – першу можливість справити враження, показати товар. Тож варто наповнити ресурс усією інформацією, що може бути потрібна клієнту. Велик помилка –  ховати ціни, така політика не допомагає продавати. Як і відсутність переліку послуг, робочих годин чи контактів локацій.

Нікуди не поділось SEO, як би його не ховали бажаючі. Це все ще якісний маркетинговий канал, що приводить клієнтів і потребує розумних вкладень, фінансових і людських. Залучення спеціалістів для аудиту SEO-просування сайту може швидко окупитись.

  1. Будьте видимими на місцевості

Управляючим командам коворкінгів варто більше уваги приділяти місцевим компаніям, розглядаючи їх в якості окремого сегменту цільової аудиторії. Тому ще до відкриття локації варто створити акаунт у Google My Business, створити мітку на Google Maps та якомога детальніше їх заповнити. Це підвищить позиції коворкінгу в Google та допоможе залучити релевантних клієнтів.

Також варто пошукати сервіси, які розміщують інформацію про місцеві об’єкти, сторінки та спільноти в соціальних мережах. З ними варто працювати окремо та уважно, щоб вибудовати стосунки та створити собі репутацію на місцевому рівні.

  1. Робіть ставку на соціальні медіа

Ми хіба що не живемо в наших смартфонах, щоденно проводячи близько двох годин в одних лише соцмережах. Залишимо оцінку адекватності цієї поведінки спеціалістам, зробимо лише наголос на необхідності кожного оператора локації бути максимально присутнім там, де його клієнти. Коворкінги продають образ життя. Як, власне, і соцмережі.

Функція «історій», що по-різному реалізована на різних платформах, дає гарну можливість просувати одноденні акції та пропозиції, збирати аудиторію на івенти. Кожна платформа унікальна і розумний підхід до контенту допоможе мати зиск з кожної. Так, LinkedIn чудово впорається з підбором цільової аудиторії та прямою комунікацією з людьми, що приймають рішення в компаніях. Instagram, навпаки, дозволить повідомити про себе креативно та для широкого загалу.

На наш погляд, найкращим показником ефективності роботи з соціальними медіа буде збільшення кількості послідовників-фолловерів. Кожен, хто хоч раз підписався на ваші акаунти, буде отримувати від вас інформацію. Вартість такого рекламного каналу дорівнює лише вартості створення контенту.

  1. Не ігноруйте платні канали

Дуже радимо передбачити в маркетингових бюджетах витрати на платну рекламу в інтернеті. Це дозволить показати повідомлення по-справжньому цільовій аудиторії, впевнитись, що пропозицію або акцію побачила максимальна кількість людей. Про Google Ads навіть говорити не будемо: без мінімальної присутності на цьому рекламному майданчику наразі про дієвість маркетингу говорити не доводиться.

Не забувайте і про платні розміщення у більше чи менше традиційних медіа – від журналів та радіо до біл-бордів та інтернет-видань. Ви дуже здивуєтесь, коли дізнаєтесь їхнє охоплення та відсоток потенційних клієнтів вашої локації, які довіряють цим каналам.

  1. Відгуки – важливі

Ми більш схильні до чогось нового, якщо знаємо про інших людей, які спробували та отримали позитивні враження – це називається стадним інстинктом. На цьому побудована вся індустрія відгуків і команди коворкінг-локацій не можуть ігнорувати це. Особливо враховуючи, що вони продають не фізичний товар, а послугу, яка рекламує себе сама, за рахунок сарафанного радіо.

Навіть більше уваги треба приділяти роботі з негативними відгуками. Ні в якому не разі не треба відповідати моментально – зазвичай, це буде відповідь «сам дурак». Краще взяти час на роздуми, опрацювати відгук та надати максимально детальну та збалансовану відповідь. Не радимо йти простим шляхом та одразу пропонувати повернення грошей чи безкоштовний день. Це може призвести до маніпуляцій.

Як би то не було, розумні клієнти (а вам такі саме і потрібні, еге ж?) побачать активні комунікації, готовність доводити високу якість свого продукту – і зрозуміють, що з вами можна мати справу.

  1. Влаштовуйте регулярні заходи

Організація заходів має бути наріжним каменем роботи будь-якого коворкінгу. Залежно від типу заходу, його відвідувачі можуть знайомитись, розвивати свій бізнес, дізнаватись щось нове або просто розважатись. Це має сподобатись існуючим резидентам та може набути розголосу серед потенційних відвідувачів. В будь-якому випадку, це буде гарна можливість показати себе.

Якщо ж ви гарно виконаєте домашню роботу та знайдете можливість зібрати на захід представників місцевого бізнесу, зможете отримати неочікувані бонуси – зростання попиту на переговорні кімнати, оренду робочих місць та пропозиції про співпрацю. Іншим варіантом може стати використання LinkedIn Local, якщо сервіс працює в вашому регіоні.

  1. Створюйте локальні зв’язки

Заходи – не єдиний шлях побудови стосунків з місцевою спільнотою. З місцевими бізнесами можна домовлятись та створювати партнерства. Наприклад, місцева кав’ярня рекламує вас у своїй залі для відвідувачів, натомість розміщує брендовану каву на ваших кухнях чи завантажує у кавоварки з відповідною наліпкою.

Вашим відвідувачам та резидентам буде приємно отримувати знижки на послуги та товари, що можна знайти неподалік – наприклад, тренажерний зал. Це покращує життя резидентів: не треба шукати, де тренуватись, а ще й можна зекономити за рахунок членства у вашому коворкінгу.

Хочемо наголосити, що має сенс налагодити співпрацю з місцевим бізнесом. Підприємці можуть стати спікерами ваших заходів, пропонувати свої товари та послуги вашим відвідувачам, натомість розповідаючи своїм клієнтам про вас як про відкритий та дружній бізнес. А гарний імідж ніколи не буде зайвим.

  1. Заохочуйте відвідувачів

Знижки, призи та подарунки можуть творити дива, наповнюючи вашу локацію новими людьми. Наприклад, безкоштовне пиво по п’ятницях, п’ятий день безкоштовно при купівлі чотирьох, винагорода за залучення друга або просто запрошення на заходи.

Однак зважайте, що не можна бути голослівним або заохочувати людей «для галочки»: якщо ви пропонуєте приз чи послугу, надайте її чемно, вчасно та в повному обсязі. Це окупиться з мультиплікатором.

  1. Просіть про гостьові пости та відгуки

Дістатись інших компаній галузі або дотичних можна за допомоги гостьових постів та відгуків від існуючих резидентів. Треба уважно обирати тих, хто даватиме ці відгуки та писатиме їх на різних майданчиках. Чи ці компанії впливові на своїх ринках, чи вони можуть просунути ваш бренд? Дуже уважно обирайте партнерів, які відгукуватимуться про вас.

Як і з оглядами, посилання на ваш сайт, розміщене на сайтах компаній-клієнтів чи партнерів, підвищить ваш рейтинг в очах Google та спрацює на користь SEO-просуванню. Що більше та що краще говоритимуть про вас впливові та поважні компанії, то вищими будуть ваші позиції у пошуковій видачі Google.

  1. Говоріть до своїх слухачів

Перед тим, як підвести риску під чек-листом, нагадаємо, що головне у цій всій роботі – люди, увагу яких ви хочете привернути. Часто найпростіший шлях – найлегший, тож варто просто говорити до них. Здатність спілкуватись та розповідати історії відрізняє нас від інших видів на цій планеті, тому щира та цікава розповідь може переконати потенційних клієнтів зайти до вас та стати вашими резидентами.

Існує безліч можливостей для цього – долучитись до тієї чи іншої спільноти, відвідати галузеву конференцію або піти перевіреним шляхом – скласти список місцевих компаній, знайти локальних фрілансерів по географії та розіслати їм імейли. Персоніфікований підхід допоможе вам вирізнитись поміж конкурентами та справити гарне враження на адресатів.

За мотивами оригінальної статті компанії Spaces to Places

Дмитро Чепурhttps://www.3rdplace.media/
Головний редактор видання 3rd Place Media

По темі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть коментар!
Введіть своє ім'я

Найновіше