Інсайти Coworking Europe 2021. Частина перша (відео)

Видання Deskmag під час конференції Coworking Europe 2021 поділилось попередніми даними опитування, до якого можна долучитись, про стан справ на ринку коворкінгів, яке було проведено у листопаді поточного року. Основним висновком – та несподіванкою – стала дивовижно гарна форма, у якій зараз перебувають коворкінги

Так, згідно результатів опитування: поганою поточну бізнесову ситуацію вважають лише 21% респондентів, задовільною – 34%, а гарною – 45%. У попередньому році розподіл виглядав наступним чином: 49% обрали варіант «погана», 33% – «задовільна», 17% – «гарна».

Покращення почались не у листопаді, а ще раніше, адже 62% опитуваних повідомили, що ситуація стала кращою за останні 3 місяці. Не побачили зрушень 28% і лише кожний десятий вважає, що зміни були на гірше.

Однак оптимізм в операторів поки що обережний: у наступні три місяці очікують покращення 41%, не очікують покращення 35%, а 23% – взагалі, очікують на погіршення.

Учасники опитування також поділились своїм баченням перешкод, що заважають розвитку ринку. На першому місці – з цілком зрозумілим відривом – страх перед коронавірусом: 74% опитаних поставили цой фактор на перше місце. На другому місці – важкість залучення нових клієнтів (36%).

«Бронзу» отримав фактор недостатньої чіткості планування (31%), четверте місце – нестача простору (28%), п’яте – невизначеність перспектив ведення бізнесу (26%).

Вартий розгляду і перелік потенційних загроз та перешкод, з якими зустінеться ринок у майбутньому, за версією операторів коворкінг-просторів:

 • 23% бояться недостатнього попиту;
 • 13% – законодавчих обмежень та бюрократії;
 • 12% – конкуренції;
 • 11% – неможливості знайти кваліфікованих працівників;
 • 10% – фінансових проблем;
 • 1% мають неназвані страхи.

Тим не менше, незважаючи на оптимістичний погляд на речі, лише третина всіх коворкінгів за рік, що минув (з листопада 2020 року по листопад 2021 року), була прибутковою. 27% не отримали прибутку, але й не понесли втрат, а 43% опитаних повідомили про збитковість своєї роботи. Такий стан справ, згідно даних дослідників, – найгірший за історію європейського ринку. Наприклад, у 2019 році, до пандемії, розподіл був іншим: 44% прибуткових, 41% працювали в нуль і лише 15% були збитковими.

Що продається і не продається в Європі?

Дослідники поставили питання учасникам опитування, які їхні послуги користуються підвищеним або високим попитом. Відповіді поєднали разом і вийшов наступний рейтинг:

 1. Найбільш клієнти наразі цікавляться місцями для проведення зустрічей – 52%.
 2. Офіси для команд переживають ренесанс, до них хочуть в’їхати 45%.
 3. Індивідуальні офіси та хот-дески поділили третє місце з однаковим показником у 36%.

Звичайно ж, поцікавились і лідерами анти-рейтингу вподобань орендарів:

 1. Зали для заходів «просіли» на 58%
 2. Фіксовані робочі місця в open space локаціях показали падіння на 45%
 3. Попит на індивідуальні офіси (незважаючи на лідируючі позиції у попередньому рейтингу) впав на 37%
 4. Офіси для команд показали зниження інтересу в розмірі 33%.

Оптимістичні сподівання

Загалом, очікування учасників ринку від наступного кварталу скоріш можна назвати оптимістичними, аніж навпаки.

60% опитуваних впевнені, що зросте кількість відвідувачів (проти 14% песимістів), половина очікує виходу в прибутковість (менше 10% з цим не погоджуються), 49% налаштовані на більші заробітки (14% проти).

Ще 28% готуються до збільшення кількості робочих місць, 25% – до збільшення кількості членів команди свого коворкінгу, 24% думають про збільшення вартості своїх послуг, а 22% – кількості локацій. Відсотки противників цих очікувань не наводимо, бо вони не набагато більші за нуль.

Відеозапис лекції (english):

Дмитро Чепурhttps://www.3rdplace.media/
Головний редактор видання 3rd Place Media

По темі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть коментар!
Введіть своє ім'я

Найновіше