Коворкінг і бізнес-інкубатор. Як «Ukrainian Future» перетворює тимчасове робоче місце на осередок бізнесу

У вересні 2021 року Мала академія наук відкрила новий простір першого державного бізнес-інкубатора «Ukrainian Future». Тут представники креативної спільноти навчаються підприємництву, створюють свої винаходи, які згодом перетворюються на успішні стартапи. Про те, як з’явився простір і які можливості надає бізнес-інкубатор своїм відвідувачам, розповідаємо в матеріалі.

Осучаснили колишній науково-дослідний центр: як створювали «Ukrainian Future»

Мала академія наук почала розробляти концепцію бізнес-інкубатора ще 2018 року. Потреба в такому просторі була очевидною — багато проєктів, що генерують учні МАН і з якими перемагають на міжнародних змаганнях, мають великий бізнес-потенціал. Тож команда МАН почала досліджувати ринок і специфіку світових бізнес-інкубаторів. Вивчали досвід США, Китаю, Польщі, Естонії та Фінляндії, а в останній країні згодом знайшли партнерів. Того ж року разом із колегами з університетів Haaga-Helia та Metropolia почали розробляти концепцію бізнес-інкубатора.

Вже 2020 року МАН знайшла в Києві приміщення, яке стане простором для навчання та розвитку майбутніх підприємців, — старий науково-дослідний центр, що на Чоколівському бульварі, 13. Ремонтували його понад рік, а головним дизайнером та архітектором став Роман Сах. Разом зі студією «Formografia» він розробив дизайн-проєкт простору, який вмістив освітньо-консалтинговий центр, коворкінг і лабораторію прототипування Fab Lab. 

Зараз на території бізнес-інкубатора розміщуються великий open-space для роботи та міні-офіси для невеликих команд, івент-зона та кінолекторій, лаунж-зона для відпочинку, переговорні кімнати, особисті локери відвідувачів, лабораторія прототипування та кухня. Такий багатофункціональний простір підходить для щоденної роботи та навчання, проведення нарад, перемовин, зустрічей і заходів.

Дизайнер оптимізував простір, адже приміщення було побудоване ще за радянських часів із типовим плануванням і коридорною системою 6*3*6. Водночас стилістика проєкту все-таки містить алюзії до радянських інтер’єрів та адміністративних будівель, які колись займали цю будівлю. Команда «Formografia» розповідає, що таким чином вони спробували закодувати в це місце його історію та лаконічно реактуалізувати практики того часу.

«Тут не просто працюють, а ще й реалізують свої ідеї»: про можливості бізнес-інкубатора

Бізнес-інкубатор має декілька цільових аудиторій. 

Перша — школярі та студенти. У просторі вони можуть познайомитися з практичними інструментами започаткування бізнесу, отримати необхідне обладнання для розробки свого проєкту та інформаційну базу для прототипування. Окрім того, вони мають можливість пройти шлях від генерування бізнес-ідеї до перетворення її на інноваційний прибутковий проєкт. 

Друга — освітяни, яким інкубатор пропонує курси з підвищення кваліфікації, аби вони дізналися більше про підприємництво й інновації. Ці знання допоможуть викладачам мотивувати учнів перетворювати «ідеї з нотатників» на стартапи.

Третя — стартапери та представники бізнесу, яким «Ukrainian Future» допомагає інтегруватися в українську стартап-екосистему та налагоджувати партнерські зв’язки, пропонує послуги з BizDev. Експерти бізнес-інкубатора допоможуть з аналізом ринку та конкурентів, розробкою стратегії та фінансової моделі бізнесу, бізнес-плануванням, підготовкою проєкту до фандрейзингу. Також вони надають юридичні послуги: консультують щодо реєстрації суб’єктів господарювання, допомагають захистити права інтелектуальної власності та зареєструвати свій стартап за кордоном.

«Ми створили простір нових можливостей. UF це не лише коворкінг, а ще й повноцінний бізнес-інкубатор із безліччю опцій для навчання та розвитку. Сюди приходять не просто працювати в комфортних умовах, а реалізовувати свою справу від ідеї до комерціалізації. Також це можливість знайти партнерів та інвесторів, стати частиною екосистеми стартапів і креативної спільноти», розповідає директор бізнес-інкубатора «Ukrainian Future» Віталій Лісовий.

Ще одна категорія, яку залучає бізнес-інкубатор, фахівці з креативних індустрій, як-от дизайнери, архітектори, інженери. Тут вони можуть реалізовувати свої творчі та технічні завдання, створювати продукти за допомогою потужностей простору. 

Наприклад, в лабораторії Fab Lab можна створити макети та робочі моделі проєктів. Для цього простір має все необхідне обладнання: 3D-принтери, фрезерні та лазерні станки, плотери, вакуумні камери та багато іншого. 

Наступного року коворкінг поповниться найбільшою в Україні бібліотекою матеріалів із цементними, натуральними, вуглецевими матеріалами, а також склом, керамікою, полімерами та металами. Інноваційники зможуть вибрати оптимальний матеріал для виготовлення тестової моделі свого винаходу та за потреби проконсультуватися зі спеціалістом-матеріалознавцем.

Для школярів, освітян і стартапів: які навчальні програми пропонує «Ukrainian Future»

Окрім роботи, в бізнес-інкубаторі постійно проходять навчальні програми. Молоді винахідники, які мають розробки, можуть податися до «UF Startup School Beginner» тут вони познайомляться з можливостями практичної реалізації своєї ідеї.

Якщо ж дослідники прагнуть перевести свою амбітну ідею у бізнес-площину, а проєкти на стадію прототипування, то можуть подаватися на програму «UF Startup Intensive». Протягом 3,5 тижнів вони розвиватимуть навички комунікації та переговорів, розроблять власну бізнес-модель, створять матеріальний прототип винаходу, а наприкінці навчання випробують його на міцність в рамках Crash Test.

Окрім юних винахідників, тут навчають їхніх наставників. «UF Startup Support Education Program» розрахована на центри підтримки стартапів, науковців, педагогів, кураторів і менторів молодіжних стартапів.

А от для стартапів із уже готовим MVP в галузі IT та інженерії є навчальна програма «UF Startup Accelerator». Протягом 1,5 місяця креативники проходять 10 інтерактивних тренінгових сесій, розв’язують практичні кейси, зустрічаються з менторами «Amazon Web Services», EASE, «Amoniac OÜ», «SolarGaps», UMG та отримують індивідуальні консультації від бізнес-тренерів. Це допомагає структурувати управлінські процеси проєкту, знайти можливості для масштабування бізнесу та залучити нових інвесторів.

Найдовшою серед усіх програм бізнес-інкубатора є «UF Startup School». Вона триває 4,5 місяці та пропонує серію тренінгів, індивідуальних консультацій і менторську підтримку. Сюди подаються розробники проєктів у віці від 16 років і стартап-команди, що мають прототипи винаходів.

Окрім того, періодично для учасників навчальних програм бізнес-інкубатора проводять додаткові тренінги та заняття з міжнародними експертами. Цьогоріч в «Ukrainian Future» відбувся тренінг із захисту інтелектуальної власності, який проводив Ферас Мусіллі (Feras Mousilli) партнер-засновник компанії «Lloyd & Mousilli» та колишній корпоративний радник «Apple Inc.» та «Dell Inc.».

Тобто всі, хто долучилися до освітніх програм і сервісів «Ukrainian Future», можуть надалі також доєднатися до спільноти резидентів бізнес-інкубатора й отримувати технічну, менторську та консалтингову підтримку.

Одним із резидентів «Ukrainian Future» є стартап GORA chocolate, який заснувала Марта Шепарович. Ще за шкільних років дівчина створила проєкт із виготовлення крафтових цукерок із незвичайними смаками. Згодом, 2020 року вона пройшла програму «UF Startup Intensive», після чого створила власну онлайн-крамницю, розширила асортимент і запускає власне екологічно чисте виробництво.

Отже, бізнес-інкубатор це можливість для винахідників, дослідників, стартапів із комфортом і натхненням працювати над своїми проєктами серед однодумців. Долучитися до спільноти стартаперів і винахідників можна, завітавши до коворкінгу бізнес-інкубатора. Простір працює щодня з 10:00 до 19:00 за адресою Чоколівський бульвар, 13. Для реєстрації на одну з програм треба заповнити форму звернення на сайті або ж написати на пошту mail@ufincubator.com.

Текст: Елеонора Чорноморченко

Дмитро Чепурhttps://www.3rdplace.media/
Головний редактор видання 3rd Place Media

По темі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть коментар!
Введіть своє ім'я

Найновіше