П’ять безпечних рішень для сучасних коворкінгів

Віддалена робота з нами надовго. Дослідження Гарвардської бізнес-школи показало, що 16% опитаних компаній планують наймати виключно віддалених співробітників. Інше дослідження, яке провів MIT, продемонструвало, що 34% американців, які раніше щодня їздили на роботу, працюють віддалено та повертатись в офіс не планують.

Що це означає для тих, хто втомився від роботи вдома? Означає це цілковиту зміну робочої моделі та збільшення важливості коворкінгів. «Віртуальні» працівники відчувають потребу розділяти роботу та дім шляхом «поїздок на роботу», навіть якщо дістатись треба лише хот-деску у коворкінгу неподалік дому. Для локацій нагальним стає питання безпеки відвідувачів: соціальне дистанціювання та мінімум контактів. В цьому їм можуть допомогти технології.

Ось що варто враховувати, створюючи коворкінг. Цей чек-лист придатний і для існуючих локацій, адже навантаження будуть лише зростати, ще є час навести лад у справах.

  1. Безпечне підключення та програмне забезпечення

Коворкінги мають унікальні технічні вимоги. Майже кожен, хто орендує хот-деск чи офіс для команди, буде працювати онлайн. Тож всі види підключення – засади успіху.

  • Безперервне живлення

Приміщення, заповнені ноутбуками та стаціонарними комп’ютерами, потребують додаткових джерел живлення. Потрібні не лише гарна проводка та вчасно оновлені контракти з енергетичними компаніями, але й власні генератори та бекап-системи. Електрика має бути завжди.

  • Інтернет

На щастя або на жаль, коворкінги на можуть використовувати рішення для звичайної комерційної нерухомості. Для ресторану або магазину достатньо одного-двох роутерів. Для роботи локації, де щодня проводяться відеодзвінки та конференції і завантажується безліч даних, доведеться створювати індивідуальне рішення.

  • Кібербезпека

Резиденти локації користуються різними пристроями. В тому числі і корпоративними, які мають власні доступи та VPN-підключення. Це створило попит на ринку: новітні локації пропонують підписку на VPN та програми захисту даних, антивірусні пакети та безпечні рішення для своїх резидентів. Це не лише є додатковою цінністю пакета резидента, але й доводить користь та безпеку роботи у коворкінгу.

  1. Контроль доступу

Безпека починається з дверей. Контроль доступу став гарячою темою під час пандемії з її вимогами до відстеження контактів та перебування. Хто знаходиться в будівлі, мають вони там бути чи ні – ці питання потребують швидких та точних відповідей, які надасть майже будь-яка існуюча на ринку система контролю та управління доступом (СКУД). На боці резидентів ці системи представлені великою кількістю варіантів: ключ-карти, карти з магнітною стрічкою, чіповані карти, брелки, віганд-картки, а також мобільні телефони з біометричними даними.

Обираючи рішення, варто гарно подумати над користувацьким досвідом: чи буде резиденту зручно мати додаткову карту або брелок, чи йому краще користуватись своїм смартфоном. Це не настільки просте питання, як здається. Адже ми зараз говоримо про точку контакту: чи захоче ваш резидент носити брендовану картку вашої локації, чи побажає він встановити мобільний застосунок, чи краще дати йому спокій та щодня на рецепції видавати налаштований брелок.

До того ж, варто з самого початку тримати у фокусі майбутні інтеграції: чи можна СКУД об’єднати із системою бронювання та платіжною системою? Безшовний користувацький досвід стає все більш затребуваним елементом визначення місця для роботи.

  1. Соціальне дистанціювання / Де-ущільнення

Офіси видозмінюються, і мова не про фарбу чи килими. Дистанція між людьми за останні два роки стала важливою темою. Доводиться це враховувати у плануванні коворкінгів.

Останнім часом набирають популярності моделі на кшталт 6-футового офісу. Простір між робочими місцями стає прикладом того, як команда коворкінгу дбає про своїх відвідувачів та чи турбується про їхню безпеку.

  1. Покращені протоколи прибирання

Оскільки коронавірус особливо нікуди не збирається, міжнародні організації, уряди та міністерства розробляють нові вимоги до прибирання, провітрювання приміщень, утримання їх у безпечному стані.

Для команд коворкінгів ці вимоги означають необхідність постійного моніторингу розпоряджень, а також якісної внутрішньої комунікації. Навігація по локації, попереджувальні наліпки, постійні нагадування про важливість дбати про здоров’я – важливі елементи інтер’єру, за якими потенційні резиденти можуть оцінити сумлінність команди коворкінгу.

  1. Підтримка здорового способу життя

Не лише приміщення має бути в порядку та чистоті. Важливо підтримувати здоров’я резидентів та повсякчас про нього дбати. Особливу роль у цьому відіграють адміністратори локацій, які багато що можуть зробити та закцентувати на тому увагу гостей. Наприклад, пересунути робочі місця ближче до сонця заради отримання резидентами вітаміну Д, запропонувати здорові снеки або організувати тренування на локації.

Коворкінгові простори: майбутнє продуктивності?

В одних лише Сполучених Штатах Америки працює понад 26 000 гнучких локацій, кількість котрих на початок 2022 року збільшиться на 13%. І всі вони не відчувають дефіциту резидентів, адже зосереджена робота потребує відповідних умов: комфорту, безпеки та спокою. Тобто саме того, що пропонують коворкінги.

Дмитро Чепурhttps://www.3rdplace.media/
Головний редактор видання 3rd Place Media

По темі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть коментар!
Введіть своє ім'я

Найновіше