Підсумки 2021 року для індустрії коворкінгів

Осінь для індустрії коворкінгів та гнучких просторів стала першим за тривалий час періодом позитивної динаміки та якої-неякої стабільності.

Вперше з початку пандемії COVID-19 відкрилось більше локацій, ніж закрилось, подекуди оператори почали навіть підвищувати ціни, а попит на приватні офіси, переговорні кімнати, віртуальні офіси (офіс на день) та хотдески по усьому світу зростає.

Через ці добрі новини видання Coworking Insights вирішило поділитись якомога більшою кількістю приємних для ринку фактів. Редакція підбила підсумки року, що минає, та оцінили майбутнє ринку у 2022 році.

Огляд ринку

Кількість коворкінгів по світу на кінець поточного року складає 25 000 локацій, а до кінця 2024 року очікується зростання кількості аж до 40 000 локацій.

Експерти констатували різке зниження темпів зростання ринку по всіх регіонах світу, однак прогнозують не менш різке зростання та жвавий розвиток з самого початку 2022 року. Ці прогнози в основному базуються на зростанні попиту з боку корпоративних клієнтів та планах розвитку мереж в нових ключових локаціях.

Більше гарних новин: згідно експертних прогнозів, до 2024 року потреба у коворкінгах виникне в 5 мільйонів працівників по світу. Це на 158% більше за показник 2020 року.

Згідно сайту Coworker.com, Сполучені Штати Америки є найбільшим в світі ринком коворкінгів із 3818 локаціями, на другому місці – Індія із 1789 локаціями, закриває топ Великобританія, де нараховується 1097 просторів.

Рейтинг топ-10 країн за кількістю коворкінгів та їхнєю долєю на світовому ринку.

Потреба у коворкінгах

Після буремного 2020 на ринку спостерігається пожвавлення. Вже досягнуто рівень попиту, аналогічний 2019 року та ситуація покращується.

Попит на окремі послуги коворкінгів, такі як закриті офіси чи переговорні кімнати, зазнав змін за період пандемії. Наприклад, глобальна зацікавленість у переговорних кімнатах зросла на 73% відносно 2020 року, а офісами стали цікавитись на 26% більше клієнтів.

Ціни в 2021 році

По світу середня ціна за робоче місце зросла з $183 до $189 за місяць – на 2,73%. Це доводить, що ринок зростає та стає більш перспективним, особливо враховуючи цікавість з боку корпоративних клієнтів, які бажають повернути працівників з домівок на роботу.

На рівні континентів ціни зросли усюди, окрім азійського регіону, де середня вартість робочого місця у гнучкому просторі впала на 1,17% – з $146 до $144.

Серед країн найдорожчим робочим місцем може похвалитись Монако – $397 на місяць, на другому місці – Швейцарія із вартістю $376 на місяць.

Прогнози на 2022 рік

Компанії по всьому світу активно проваджують гнучкі та змішані форми роботи, цілими корпораціями відмовляючись від традиційних офісних форматів роботи та занятості.

У 2022 році, як прогнозують експерти, одним з наріжних трендів стануть офіси-сателіти та локальні робочі простори. Вже доволі багато компаній працюють за моделлю управління та володіння центральним офісом та оренди декількох «приміських» локацій, які знаходяться ближче до домівок працівників.

Ще одним трендом 2022 року буде зростання попиту на корпоративні коворкінги. Багато крупних компаній (Pinterest, Dropbox та інші) відмовились від великих офісних приміщень на користь змішаної форми роботи у коворкінгах.

Третім визначальним трендом наступного року буде поява на ринку коворкінгів власників нерухомості. Вже зараз великі оператори комерційної нерухомості починають конкурувати з традиційними операторами за рахунок створення власних коворкінгових брендів.

Дмитро Чепурhttps://www.3rdplace.media/
Головний редактор видання 3rd Place Media

По темі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть коментар!
Введіть своє ім'я

Найновіше