Anyplace Select – віддалений офіс у будь-якому куточку світу

В часи віддаленої роботи людям потрібно якомога більше гнучкості. Вони прагнуть жити там, де хочеться та працювати тоді, коли хочеться. Не дивно, що на цей запит відгукнулись засновники стартапів, які пропонують численні варіації віддаленої роботи. Нещодавно ми писали про стартап з українським корінням Noffice, сьогодні, на основі історії від TechCrunch, розповідаємо про проєкт з Сан-Франциско – Anyplace.

Компанію Anyplace у 2017 році заснував Сатору Стів Наїто, який називає себе цифровим кочівником. Він створив Anyplace, щоб вирішити власну проблему неможливості швидко та зручно знайти місця для віддаленої роботи.

Першою частиною рішення став маркетплейс, який дозволив користувачам орендувати готельні номери чи помешкання на 30 та більше днів майже будь-де. Проєкт став у нагоді для зростаючої кількості віддалених працівників та розподілених команд, активно розширявся, та на початок 2022 року охоплював локації у понад 60 країнах та 450 містах. Однак, Наїто на цьому не зупинився: після створення маркетплейсу він запустив Anyplace Select – продукт для корпоративних мандрівників та віддалених працівників, які б хотіли ефективно та зосереджено працювати у різних локаціях світу, але з «повністю обладнаних» домашніх офісів.

Поки пандемія вирує, а велика кількість офісів так і стоять зачиненими, популярність гнучкості та віддаленості тільки зростає. Тому минулого року компанія запустила Anyplace Select у Сан-Франциско, Нью-Йорку, Лос-Анджелесі та Сан-Дієго. За сім місяців року обіг склав $1 мільйон, місячний прибуток зріс на 50%, а рівень заповнюваності склав 90%.

Anyplace створює партнерства з компаніями-девелоперами (типу місцевих Greystar чи AvalonBay): орендує в них приміщення, облаштовує їх та бере на себе їхню оренду за більш високою вартістю ніж звичайне помешкання. Кожна така квартира “повністю обладнана офісним устаткуванням” та здається на гнучкий термін (однак не менш ніж на 30 днів). Домашній офіс складається зі столу з регульованою висотою, ергономічного крісла, 34-дюймового “надширокого” монітору, професійного мікрофону, веб-камери, хромакею на фоні, підставки для ноутбуку, док-станції та підсвітки для клавіатури, крім іншого.

“Всі помешкання Select забезпечують однаковий або навіть більш високий рівень продуктивності у домашньому офісі, – каже засновник компанії. – Швидкість Wi-Fi тут ніколи не буде проблемою, адже кожна локація має гігабітний канал”.

Виникає питання: чому б віддаленому працівникові, який хоче спробувати пожити в іншому місці, не скористатись сервісом типу Airbnb чи Booking? Знайти будинок або помешкання, облаштовані для нормальної роботи – не така й то проста справа, запевняє Наїто. Десь буде повільний Wi-Fi, десь не буде зручного стола, а якісь пропозиції просто не передбачають робочої атмосфери і не мають окремого місця для роботи.

“Більшість пропозицій розрахована на до-пандемічний формат роботи. Люди справді кілька днів могли працювати в готельних номерах або квартирах Airbnb, –  каже він. – У пост-пандемічному світі люди більше користуються відеодзвінками та повноцінно облаштовують офіси у кімнатах. Тож ми створюємо помешкання, оптимізовані під нові умови”.

Варто відзначити, що сервіс Airbnb історично фокусувався на короткостроковій оренді, однак зараз робить акцент на більш тривалих пропозиціях, що вчергове підтверджує такий запит. Так Брайан Ческі, генеральний директор компанії, повідомляв, що 24% всіх замовлень на платформі перевищують 28 днів – це серйозне зростання відносно 14% показника роком раніше. Також Airbnb вклав кошти в стартап Zeus Living, який фокусувався на помешканнях для корпоративних поїздок, однак після інвестицій розширює пропозицію на більш широку цільову аудиторію.

На відміну від наведеного прикладу, Anyplace самостійно керує маркетплейсом, а також є оператором власних рішень.

“Тож Airbnb не є нашим конкурентом, скоріше, партнером. А також, одним з найбільших каналів залучення клієнтів, – розповідає Наїто. – Я не вірю, що Airbnb має амбіції оператора з власним баченням та активами. Їхня сила – бізнес на основі платформи”.

Для “агресивного” розвитку на нових ринках та покращення пропозицій Anyplace днями залучила $5,3 мільйона від інвестиційних фондів GA Technologies, East Ventures, футбольної зірки з Японії Кейсуке Хонда (співвласник Dreamers Ventures разом із Уіллом Смітом) та співзасновником Mercari Хіроші Томішіма. Загальна сума інвестицій в компанію склала $8 мільйонів.

Компанія планує збільшити штат з 8 до 17 осіб, а також вийти на декілька нових ринків: Гаваїв, Майамі, Остіна та Денвера.

“Більше не треба звільнятись з роботи, щоб стати цифровим кочівником. До пандемії для цього довелося б залишити роботу на повний день, ставши фрілансером або власником малого бізнесу, – розповідає Наїто. – Однак, зараз технологічні гіганти типу Google, Facebook і Twitter дозволяють працювати віддалено повний день… Пандемія створила нові типи кочівників. Це і є основним зсувом у робочій парадигмі”.

Дмитро Чепурhttps://www.3rdplace.media/
Головний редактор видання 3rd Place Media

По темі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть коментар!
Введіть своє ім'я

Найновіше