Чому гнучкі простори займуть 30% офісного ринку до 2030 року?

Матеріал підготовлено на основі дослідження компанії JLL

Безліч організацій по всьому світу на початку XXI століття дозволяють своїм людям працювати звідусіль. Більшості таких компаній вдається зберегти, а часом і підвищити ефективність працівників, які знаходяться вдома та в коворкінгах, у порівнянні із тими, хто працює в офісі.

Розуміючі можливості, які надає робота звідусіль, за останнє десятиріччя цей формат обрала дуже велика кількість професіоналів. А потім їхню кількість подвоїла пандемія. Однак цей новий тренд не завжди спрацьовує, якщо працювати виключно вдома. У своїй більшості віддалені працівники потребують гнучких робочих просторів.

Ринок таких просторів став свідком драматичних змін через COVID-19. З одного боку, через пандемію майже до нуля впав попит на короткострокову оренду робочих місць. Однак після зняття обмежень, згідно дослідження JLL, попит почав зростати – і його стало не зупинити. Згідно прогнозів, до 2030 року відсоток гнучких рішень на ринку офісів сягне 30%.

За останні 10 років ринок гнучких просторів пройшов шлях від незначного корпоративного рішення до наріжного елементу пропозиції найбільш відвідуваних міст світу. На підтвердження цьому – той факт, що на багатьох ринках у 2019 році договори оренди з операторами коворкінгів становили 10-20% усіх угод.

Наявність гнучкого робочого простору вирішує безліч проблем бізнесу: оренда приміщення, придбання меблів та обладнання, управління цим активом. Ті, хто зголосився на роботу в офісі нового типу, одразу стають до роботи та зосереджуються на головному – власне, бізнесі. Звичайно ж, цей варіант є оптимальним для стартапів та малого бізнесу, які намагаються бути максимально економними та просто не мають грошей на зайве.

У 2019 році лише 4% всіх робочих просторів були гнучкими – наступні два роки змусили замислитись над долею. JLL, наприклад, вважає, що до 2030 року вони обійматимуть близько 30%, Instant Offices прогнозує навіть 35%.

Чому зростає попит на гнучкість?

Згідно дослідження Instant Office, у 2018 році по світу працювали 31 000 коворкінгів. З того року зростання кількості локацій в середньому складає 35%. Такий попит пояснюється фундаментальною зміною вимог бізнесу до офісів і кінця-краю цьому процесу не видно. Є безліч доводів, чому гнучкий робочий простір краще за власний офіс, однак зараз наведемо ті, що найчастіше вказують представники саме бізнеса, орендарі.

Робота біля дому

Коворкінги, які розташовані неподалік від дому, є компромісним варіантом між обов’язковою присутністю в офісі (на чому полягають роботодавці) та роботою у зручних домашніх умовах (чого прагнуть працівники). Додатково, ось чудовий набір переваг роботи з дому – вони цілком доступні у коворкінгу.

Економія та ефективність

У звичайному світі оренда офісу передбачає залучення юриста для супроводу угод, пошук експерта для проектування та будівництва приміщення, найм ІТ-фірми для встановлення обладнання, придбання меблів та облаштування зручностей, щоб персонал був задоволений, а потім – технічне обслуговування, прибирання та наповнення офісу. Гнучкі офіси знімають усі задачі, що заважають зосередженому веденню бізнесу.

Розквіт стартапів

Кількість нових компаній щорічно побиває попередні рекорди – кожен хоче (і може!) мати власний бізнес. Однак для старту потрібне якісне та недороге офісне рішення, яке б не коштувало всіх грошей світу, але б задовольняло всі потреби зростаючого бізнесу. Окрім цих потреб, коворкінги, сервісні офіси та гнучкі робочі простори інших форматів задовольняють також потреби у спілкуванні з іншими підприємцями, нетворкінгу та у можливості подивитись на інші бізнеси.

Зоряний час фрілансерів

Щорічно кількість фрілансерів, які повноцінно працюють самі на себе, зростає в середньому на 31%. Як і підприємцям, цим спеціалістам потрібні робочі простори, які надають все необхідне в обмін усього лише на гроші.

Висновки

Сприйняття «офісу» змінилось: від самодостатнього образу та активу він став простором, який має надихати та несе додаткову цінність. Гнучкі рішення є майбутнім робочих просторів, оскільки саме вони дозволяють компаніям залучати талановитих професіоналів – пропонуючи їм зручність та гнучкість замість стандартизації та зобов’язань.

Усі прогнози свідчать, що ці зміни у самому розпалі та не зупиняться найближчим часом. Для того, щоб зайняти свою нішу на цьому ринку, стати успішним та прибутковим, будь-який гравець має переосмислити для себе саму ідею офісу: активу, простору, філософії.

Гнучкі простори будуть еволюціонувати від нішевого ринку до домінантного положення серед усієї комерційної нерухомості, поглинаючи не лише офісні будівлі та бізнес-центри, але й проникаючи у торгово-розважальні центри, готелі та комплекси відпочинку, житлові комплекси та інші типи нерухомості.

По мірі цього еволюційного розвитку наступним місцем конкуренції стане сервіс та послуги – саме тут будуть залучатись та втрачатись клієнти, тут буде вестись боротьба за користувача, який бажає нового стилю життя, натхненного сучасними робочими стратегіями.

Оригінал

Дмитро Чепурhttps://www.3rdplace.media/
Головний редактор видання 3rd Place Media

По темі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть коментар!
Введіть своє ім'я

Найновіше