Чи варто дивитись WeCrashed про WeWork

Рецензія на міні-серіал від Apple+.

Сама ідея коворкінга у центрі уваги цілого міні-серіалу від топового виробника – щось нечуване. Однак Apple можна зрозуміти, і ця ідея озвучена у серіалі: «Це не простір коворкінгу. Це більше. Це – стиль життя».

Міні-серіал WeCrashed від Apple+ повністю розкриває цю ідею, використовуючи створення найбільшого коворкінгового бренду у світі в якості тла для оповідання про його сумнозвісних засновників.

Окремо зазначимо, що обговорення – нехай і непряме – коворкінгів на одному з топових стрімінгових сервісів світу стало дуже важливої подією для всіх тих, хто лише нещодавно радів, що слово «коворкінг» у ЗМІ почали писати без дефісу.

З якого боку не подивись, WeCrashed є детальним переказом історії про зліт та падіння єдинорігу WeWork. У серіалі згадуються назви попередників-піонерів ринку; для пояснення того, що ринок вже існував і був цілком собі зростаючим трендом на момент появи WeWork. Не залишились за кадром і горезвісні та жорстокі прийоми, що практикувала компанія для переманювання резидентів інших локацій.

Ринок гнучких просторів продовжує розвиватись незалежно від подій навколо та всередині WeWork: змінювався, зменшувався, повторно змінювався, нарешті виходив на IPO та знов намагався стати лідером.

Насправді, (і це не має викликати здивування) історія зростання WeWork та захоплюючі історії про ринок комерційної нерухомості лише слугують фоном для розповіді про життя засновника компанії Адама Нойманна (Джаред Лето) та його дружини й співзасновниці Ребекки Пелтроу Нойманн (Анн Хетеуей). Оскароносні актори змогли передати глибину та вразливість своїх персонажів, не ігноруючи пиху, зневагу до оточуючих та інші погані риси.

WeCrushed фокусується на протиріччях між агресивним зростанням та намаганням втримати «дух компанії». Це – потужна моральна історія про намагання уникнути контрасту між діями та культурою компанії і її місією.

Часом WeCrashed зображує Нойманна розбещено безрозсудним та схильним до шулерства, що сильно контрастує із образом Ребекки, для якої We Company багато у чому стала засобом для «збільшенням свідомості в світі».

Це все добігає кінця коли божевільні рейви з ріками текіли вказуються як необхідні бізнес-витрати, в той час як готується екстравагантна спроба створення альтернативної початкової школи WeGrow.

Співзасновник WeWork Мігель Маккелві (Кайл Марвін) показаний збалансовано, інколи – незважаючи на його харизму та поведінку в реальному світі. Зображений відданим справі, відповідальним та уважним до деталей, він багато в чому є протилежністю Нойманну і позбавлений зайвого пафосу. Серіал впорався із завданням показати ощадливого підприємця, не забувши вказати, що він також в результаті отримав $590 мільйонів.

Навіть непрямо та не дуже вірно, однак серіалу вдалось показати продемонструвати, яку енергію WeWork вдихнув у ринок гнучких робочих просторів. В основному, за допомоги наповнених енергією та активністю опен-спейси, а також безлічі реальних та уявних асоціацій із коворкінгами та стартапами – краниів з комбучею, лаунжів з кріслами-пуфами та, звичайно ж, столів для пінг-понгу.

Щасливі обличчя резидентів, які співпрацюють та тусуються, мали б проілюструвати дивовижні роботу та життя у процвітаючій спільноті коворкінгу. Поза кадром лишились довгі коридори з невеликими похмурими офісами-«акваріумами», які також були і є частиною пропозиції WeWork.

Зацікавлений глядач міг би поставити серіал на паузу, щоб подивитись на дошці перелік з десятків We-брендів, які планувалось створити – від WeAirlines до WeSurf. Варто відзначити стриманість сценаристів, які вирішили не додавати власних назв по типу WeChurch чи WeSubmarine, вказавши лише ті бренди та проекти, які були анонсовані або принаймні обговорювались.

У будь-якому випадку, WeCrashed – це весела подорож світом спільних офісних просторів під супровід заголовків про діяльність WeWork протягом останнього десятиріччя.

Акторська гра (звичайно) чудова, локації передають атмосферу WeWork, персонажі змушують глядачів одночасно і вболівати за них, і критикувати – це все є чудовою ілюстрацією надмірності та добрих намірів, а також духа підприємництва, доведеного до абсолюту.

Можна стверджувати, що WeCrashed зараз зробив те ж саме, що WeWork завжди робив для ринку гнучких просторів – підсвітив коворкінги величезним яскравим прожектором та змусив усіх дивитись.

Дмитро Чепурhttps://www.3rdplace.media/
Головний редактор видання 3rd Place Media

По темі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть коментар!
Введіть своє ім'я

Найновіше