CBRE інвестувала $100 млн в оператора Industrious

Консалтингова компанія у галузі комерційної нерухомості CBRE збільшує свою активність на ринку гнучких просторів. Вона інвестує додаткові $100 мільйонів у оператора Industrious, фінансуючи його міжнародний розвиток.

На початку 2021 року CBRE вже вклала в Industrious $230 мільйонів, отримавши 40% акцій компанії-оператора гнучких просторів. Тоді ж Industrious отримала в управління власну мережу коворкінгів CBRE під назвою Hana, яка нараховує 10 локацій.

«Ми бачимо надзвичайні можливості цього ринку, – каже фінансовий та інвестиційний директор CBRE Емма Джіамартіно. – Декілька років ми розвивали Hana та розуміли, що потребуємо партнера виводу проєкту на новий рівень».

За останній рік, на її думку, перспективи покращились, адже змінились очікування від робочих просторів: «З того моменту, як ми зробили свою першу інвестицію у гнучкі простори, попит від орендаторів безупинно зростає». За результатами дослідження 2022 року, проведеного у США, 59% орендаторів стверджують, що за два роки гнучкі простори складатимуть не менше 10% у портфелі нерухомості.

З іншого боку, ринок гнучких просторів дорослішає. Протягом останніх двох років корпоративні орендарі почали перегляд стратегій нерухомості і все частіше до цього процесу долучається топ-менеджмент. Орендатори хочуть працювати з єдиним оператором, який може пропонувати робочі місця по всьому світу, розповів генеральний директор та співзасновник Industrious Джеймі Ходарі.

«З кожним днем все тіснішим стає переплетіння довгострокової оренди та гнучкості, робочих місць як послуги (WaaS) та управління будівлями, – каже він. – Тож все більше компаній переходять від експериментів з гнучкими просторами до ухвалення зважених довгострокових рішень».

Ще до початку партнерства із CBRE Industrious активно зростала. Компанія управляє 150 локаціями у 50 містах США та Об’єднаного Королівстві. У 2021 році вона додала близько 100000 м2 і не планує зупинятись у 2022 році. Прибуток за період з квітня 2021 по квітень 2022 зріс на 190%.

Зростання компанії є сталим, стверджує Ходарі. Саме в цьому полягає вигода від роботи зі стратегічним партнером на кшталт CBRE, на відміну від венчурного фонду, пріоритетом якого є зростання, а не гарний фінансовий фундамент.

«Вони в першу, другу та третю чергу люди бізнесу», – каже він. З цим погоджується і Джіамартіно: «Ми інвестували у Industrious, оскільки бачимо можливості довгострокового впевненого розвитку».

«Це як продавати мобільні телефони у 2002 році, – резюмує Ходарі. – Зацікавленість і попит зростають самі по собі, однак тобі все одно треба бути кращим у цьому».

Дмитро Чепурhttps://www.3rdplace.media/
Головний редактор видання 3rd Place Media

По темі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть коментар!
Введіть своє ім'я

Найновіше