Наталя Нестеренко: «Третє місце – гнучкий простір між традиційною роботою та звичним домашнім оточенням»

Бліц-інтервью з видавчинею 3rd Place.

– Ринок гнучких робочих просторів демонструє постійне зростання. Наша команда спостерігає за ним багато років та бачить, як він з хаотичного стану трансформується в структурований та успішний бізнес.

Відходять першопроходці («Часопис» – ред.), на ринок виходять нові компанії – як українського, так і глобального рівня. Гравці мають що сказати один одному та ринку, і ми готові бути майданчиком для цієї розмови. Через це ми і вирішили створити 3rd Place Media.

– Чому видання про коворкінги?

– Тут, мабуть, варто познайомитись ближче. Мій професійний шлях – 20 років у проектах комерційної нерухомості. Я була в різних іпостасях: орендарем, орендодавцем, розвивала мережі, керувала великими проектами. Серед них – ТРЦ та офісні центри, а також абсолютно унікальний досвід запуску та трьох років розвитку UNIT.City. А після цього я закохалась у коворкінги. Обійшла майже всі із створеним чек-листом та дослідила все, що лише було можливо. Обожнюю атмосферу цих просторів та за першої ж нагоди призначаю зустрічі саме в цих локаціях.

Я багато читала про цей ринок. Якось одного дня я зрозуміла, що все, що я читаю – англійською мовою. Швидкий огляд ринку показав, що нормальних україномовних видань про коворкінги немає. Тож доволі логічною стала ідея створити щось своє.

Серед усіх сегментів ринку нерухомості мені найбільш подобається саме сегмент коворкінгів та гнучких офісів. Він – найактивніший та найперспективніший: тут вирує життя, тут неймовірні швидкості та найдивовижніші ідеї.

Моя мета:

 • Розвіяти міфи навколо коворкінгів,
 • Виявити та описати різницю між коворкінгом, гнучким офісом, сервісним офісом, тайм-кафе та ін.,
 • Підвищити якість просторів, у яких люди творять,
 • Допомогти ринку гнучких та сервісних офісів стати більш прозорим, конкурентним, цивілізованим,
 • Дослідити разом з читачами все, що стосується ком’юніті та спільнот, їхнього формування та функціонування.

– Яким ти бачиш розвиток видання? Про що тут будуть матеріали та у яких форматах вони будуть виходити?

– Ми починаємо з новин та статей. Будуть інтерв’ю, в яких фаундери та генеральні директори ділитимуться своїми історіями про ідею створення, філософію компанії та команди коворкінгів. Потім ми перейдемо до обговорення перспектив та потенціалу українського ринку.

Згодом з’явиться розділ з аналітичними матеріалами, спочатку перекладеними. В першу чергу, це буде аналітика, інструкції, підручники, white paper та багато іншого. Звичайно, ми вже готуємо редакційні аналітичні матеріали. Будуть і авторські колонки, і вакансії, і спецпроекти.

Також, видання буде представлено у соцмережах: там буде не лише публікуватись контент сайту для поширення; кожен майданчик матиме власні проекти, орієнтовані на аудиторію тієї чи іншої мережі. Ми хочемо, щоб кожен наш акаунт, чи канал взаємодії з читачами та глядачами був унікальним.

– Кому варто читати 3rd Place та стежити за публікаціями?

– Ми пишемо для доволі широкої аудиторії.

Ринок лише починає розвиватись, попит перевищує пропозицію та постійно зростає, тут багато місця для нових гравців, проектів та ідей. Багато хто просто обережно придивляється до нього, має сумніви та упередження. 3rd Place Media працюватиме для всіх, хто вже є, чи поки збирається стати частиною українського ринку коворкінгів.

Серед майбутніх читачів я бачу:

 • Управляючі команди коворкінгів

Інвестори, директори, управляючі та команди існуючих локацій, а також всі, хто бажає долучитись до ринку. Всі, кому цікава внутрішня кухня коворкінгів, конкурентне середовище, кращі практиками та тренди світового ринку. Всі, хто шукає варіанти партнерства та стежить за партнерами-конкурентами на ринку.

 • Резиденти коворкінгів

Фрілансери, представники креативної економіки чи інформаційних технологій, які орендують місця в коворкінгах та розглядають їх в якості локацій для роботи, просторів для нетворкінгу, інтелектуального відпочинку та саморозвитку. Всі, хто оцінює ідеї, шукає нове та відкритий до пропозицій, знаходиться в пошуку креативної тусовки та зручного робочого місця. Члени розподілених команд, які шукають місця для ефективної роботи.

 • Бізнес

Корпоративний сегмент, зацікавлений у феномені коворкінгів, як новинки ринку комерційної нерухомості і як майбутнього робочих місць. Ті, хто розглядає чи, як мінімум, обдумує варіанти переїзду до гнучкого офісного простору, збирає інформацію, критично оцінює те, що відбувається навколо. Шукає відповіді на свої – сформовані чи ні – питання стосовно трендів робочих місць та просторів, розмірковує про оптимізацію та бажає «тримати руку на пульсі» змін ринку.

 • Агенції нерухомості

Міжнародні та локальні агенції консалтингу в галузі комерційної нерухомості. Всі, хто цікавиться ринком та трендами бізнес-просторів, пропозиціями на українському ринку та аналітикою галузі. Шукає актуальні бази даних з діючими контактами, цінами та пропозиціями.

 • Стартапи

Невеликі команди та їхні засновники, які шукають місце для створення та розвитку бізнесу та розглядають коворкінг в якості простору для «роботи плюс»: нетворкінгу, доступу до знань, експертів, інвесторів та партнерів. Бажають відповідати світовим трендам, мати інформацію про популярні рішення, кейси успішних компаній.

 • Digital nomad

Одинаки, що шукають робочі місця, фокусуються на особистій ефективності, креативній спільноті та шукають спілкування. Ті хто є основною групою «дифузії інновацій» – лідери думок, інфлюенсери, євангелісти технологій та нових трендів.

 • Бізнес-центри

Ринок комерційної нерухомості трансформується і попереду нелегкі часи. Змінюються стандарти класифікації, способи залучення та політика утримання орендарів. На перший план виходить tenant mix. З практики випливає, що класичний офісний центр без власного коворкінгу має менші шанси на виживання в майбутньому.

 • Девелопери

Маю на увазі компанії, які забудовують цілі мікрорайони житловими кварталами. Поки придивляються до нового формату та досліджують, але вже розуміють, що власний коворкінг на території, або простір для розміщення гнучких офісів стає настільки ж актуальним, як і супермаркет біля дому.

 • Дизайнери та архітектурні бюро

Ці прекрасні талановиті люди прагнуть проектувати якісні простори. Де, як не у нашому медіа, їм дізнаватись про тренди, технології та інновації.

Ми хочемо бути корисними для кожного читача нашого видання.

– Чому 3rd Place?

– Третє місце – це простір між традиційною роботою та звичним домашнім оточенням. Місце, де тобі зручно та затишно, як вдома, але не так формально, як в офісі – місце, для того, щоб творити. Це – як острів у нейтральних водах, місце цілковитої свободи та незалежності від колишніх форматів роботи. Як Республіка острова Троянд у консервативному світі традиційних офісів.

(Республіка острова Троянд – віртуальна держава, що знаходилось на антропогенній платформі в Адріатичному морі, в 11 км від італійського міста Ріміні у 1968 році. Стала основою для фільму «Дивовижна історія острова Троянд», режисер Сідней Сибілла – ред.)

Це – місце для особистого розвитку та нових ідей, натхнення та спілкування, стартапів та демократизації суспільства, створення чогось нового у часи «нової нормальності». Саме про це ми і хочемо розповідати, не обмежуючись історіями про квадратні метри.

Якщо Ви поділяєте моє захоплення коворкінгами та хочете запропонувати тему для матеріалу або маєте ідею для співпраці, пишіть мені: на електронну пошту

Дмитро Чепурhttps://www.3rdplace.media/
Головний редактор видання 3rd Place Media

По темі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть коментар!
Введіть своє ім'я

Найновіше