Ярослав Пригара, Noffice: Офіс, інтегрований у готельний простір – ідеальна комбінація

Noffice, або Remo – компанія, яку створюють українські підприємці Ярослав Пригара та Данило Пасько. Зараз у стартапа поки дві назви, одна з яких вже з січня стане відомою в Україні.

Це сервіс, що з’явився у відповідь на зростання популярності віддаленої роботи. Команда створює простори – workspaces – “для ефективної роботи у місцях, що надихають”. Про те, де ці місця знаходяться, навіщо компанії співробітники WeWork та якою буде бізнес-модель компанії поговорили з Ярославом Пригарою, співзасновником та генеральним директором компанії Noffice.

– Що таке Noffice?

– Ми – сервіс, що створює для робітників, які працюють віддалено, професійні робочі простори у найкращих місцях планети, та складається з двох частин.

Перша частина – сервіс у фізичному просторі: робоче місце для віддаленого робітника, яке, на нашу думку, має розміщуватись у місцях, в яких людина максимально ефективна. Під ефективністю ми розуміємо не лише виконання співробітником робочих функцій. Мова про більш широку історію: про продуктивне використання людиною своєї енергії для досягнення результату.

Друга частина сервіса – мобільний застосунок: програмна платформа, яка дозволяє тим, хто працює віддалено, самим вирішувати, у якій частині світу вони хотіли б жити та працювати, та забезпечує для них максимальну ефективність. Цю ефективність можна досягти за допомоги набору функцій: пошукові системи, рекомендаційні сервіси, smart-системи.

Географія та розміщення робочих місць є дуже важливими. Сучасні міста стали проблемою: ми інвестуємо величезну частину свого життя в дорогу на роботу, в пошук паркувального місця і таке інше. Все це призводить до марного витрачання енергії.

– Розкажіть про команду, що реалізує цей проект?

– Ідея Noffice народилась близько року тому. Я, Ярослав Пригара, на той час був генеральним директором компанії Sherp та проводив багато часу у США. Через пандемічні обмеження мені доводилось на ринку Північної Америки вирішувати безліч додаткових завдань, у тому числі, у Мексиці.

В один момент я вирішив залишитись там і якийсь час працював. Я мешкав у фантастичному готелі на березі океану в той час, як у Європі та США листопад-грудень 2020 року були максимально закритими періодами. Працював я на балконі, де інтернет-покриття було найякіснішим і я міг робити відеодзвінки.

Обстановка була настільки класною, що я декілька разів подовжував перебування у готелі та повернувся до України лише в останні дні грудня. По приїзді я зустрівся на вечерю з друзями, серед яких був і мій давній друг Данило Пасько, який у той час повернувся з Балі, де отримав досвід, аналогічний моєму.

Однак Данило пішов далі за просто ідею та поспілкувався з власниками готелей – перевірив їхню зацікавленість в ідеї створення офісного простору в їхніх приміщеннях. Він отримав дуже позитивний зворотній зв’язок та зрозумів, що існує проблема, яку можна вирішити. Таку ж проблему я виявив у Мексиці, де було багато американців, які з різних причин залишили свої міста, однак не мали змоги нормально працювати.

Це спілкування на паркінгу Клубу Equides і стало початком проекта Noffice. Цікаво, що нашу першу українську локацію абсолютно ненавмисно та не заплановано буде відкрито саме в Equides.

– Як розвивався проект?

– В травні ми підняли інвестиційний раунд і почали збирати команду. Не буду розголошувати умови, на який залучили фінансування, можу лише сказати, що ми отримали значно більше мільйона доларів, який ми планували залучити на початку.

Зараз до нас доєднались три співробітника компанії WeWork: Head of Sales & Business Development, Head of Customer Experience та Head of Design. Ще декілька осіб з інших, не менш відомих на ринку компаній, або вже працюють в нас, або знаходяться у процесі переходу.

Том Уоллес, Head of Design, ex-WeWork & Adamson Associates

За шість місяців, що минули з моменту реєстрації компанії, ми створили першу версію продукту і зараз відкриваємо нові локації. Одна з них буде у Києві – ми представимо її за декілька тижнів. Головний акцент в нас на ринки Північної Америки. У Мексиці ми відкриваємо другу локацію – і вже плануємо наступні відкриття у США та Мексиці.

Але в нас доволі великий pipeline локацій, які ми тестуємо – і ми будемо аналізувати попит, щоб знаходитись там, де ми затребувані.

– Чи одразу був придуманий продукт у його теперішній формі, або це результат ітерацій та змін?

– Безумовно, в процесі від якихось ідей та пропозицій довелось відмовитись. Більш того, продукт в його теперішній формі, можливо, ще не кінцевий. Ми провалідуємо безліч гіпотез до того, як на чомусь зупинимось. В нас було декілька поворотів у робочому процесі: з точки зору наповнення як фізичного, так і цифрового простору.

Єдине, в чому ми були непохитні, то це в ідеї, що офіс, інтегрований у готельний простір – ідеальна комбінація. Вона дозволяє людині не спалювати час та енергію на переміщення містом. Людина, яка працює у місці, що її надихає – берег озеру, океанський пляж або ліс – є максимально продуктивною.

– Чому Ви залучали співробітників саме WeWork та інших відомих компаній?

– Тому що ми плануємо будувати міжнародну компанію на ринку віддаленої роботи. Відповідно, треба звертатись до тих, хто вже є лідером ринку. Історія WeWork, незважаючи на складні повороти, вражає, а культура компанії – надихає.

У процесі підготовки я провів неймовірну кількість дзвінків з людьми з ринку – це сотні розмов. У підсумку виявилось, що на ринку компаній-операторів гнучких робочих просторів саме співробітники мережі WeWork є найближчими до нас за духом – із підприємницьким підходом, релевантним досвідом та знаннями.

– Якою є вартість послуг Noffice?

– Саме це ми і хочемо зараз дізнатись, протестувати. Ми знаємо ціни на офіси у містах, в яких прагнемо працювати. Наприклад, у Києві мова йде про $50-$60 на день залежно від пакету. Ми вважаємо, що десь у цих рамках і є наша ціна.

Встановлювати низькі ціни не має сенсу: ми використовуємо найкращі рішення на ринку; спеціалісти, які створюють наші простори – професіонали світового рівня. Наш Head of Design створював офіси Google и Amazon, він має найбільшу експертизу на ринку. Що найважливіше, ми впевнені, що розташування локації, надихаючих вид з вікна такого “офісу”, можливість прогулятись вздовж озера між дзвінками – це те, що дозволяє максимально сфокусуватись та бути максимально ефективним.

Після запуску ми подивимось на ситуацію і тоді будемо коригувати ціни.

– Чи йтимете ви до В2В-сегменту?

– Насправді, відповість ринок. Ми вважаємо, що для компаній наша пропозиція може бути чудовим інструментом забезпечення ефективної роботи співробітників. Впевнений, що нам є місце у В2В-сегменті.

На ринку коворкінгів робота з корпоративними замовниками складає від 40% до 70% прибутку. Хоча ми і не вважаємо себе коворкінгом (скоріше, навпаки), думаємо, що ці цифри можна застосувати і до нас.

– Наскільки Ви впевнені в тому, що віддалена робота з нами надовго?

– Я можу бути впевнений в чому завгодно, однак це буде лише моя думка. Я б краще звернувся до вже існуючої великої кількості досліджень на цю тему.

Наприклад, на початку минулого року з’явився звіт агенції McKinsey, в якому аналізувався широкий спектр професій на предмет можливості їхнього перенесення у віддалений формат. Виявилось, що лише 20% існуючих професій важко або неефективно переносити у remote.

Ну, і останні цифри з американського ринку: 70+ відсотків компаній перейшли або переходять на постійно віддалену чи змішану віддалену роботу.

Дмитро Чепурhttps://www.3rdplace.media/
Головний редактор видання 3rd Place Media

По темі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть коментар!
Введіть своє ім'я

Найновіше