Ілля Страх, Workit: «Ми намагаємось у своєму просторі бути максимально ефективними»

Коворкінг Workit заходиться у парку «Нивки», в зеленій зоні над озером. В кількох сотнях метрів – проспект Перемоги, але його майже не чутно. Коворкінг у колишньому будинку циганського барона створив Ілля Страх, eкс-маркетинг-директор компанії PariMatch. Він відверто пишається розміщенням та впевнений, що незабаром такі коворкінги працюватимуть у всіх районах міста, центр втратить свою привабливість для авторів нових проєктів. Про це, а також про спільноту, кисень та безпеку і поговорили. 

– Якщо нас порівнювати з іншими коворкінгами, ми ні на кого не схожі. Нас скоріше можна порівнювати із Театром на Подолі: складна будівля, непроста реконструкція, дещо дивна функція. Або ж – з проєктами ревіталізації старих будівель під бутікові готелі, фуд-маркети та інше.

З нами працювали дві команди архітекторів. Першими була агенція UVT group. Вони розробили проєкт та провели основну роботу. Потім підключилась команда агенції Project seven – саме вони вже займались інтер’єрними рішеннями.

– З чого все починалось?

– Коли я навчався в університеті, я захотів автомобіль. Знайшов роботу в агенції нерухомості, де зміг проявити себе: за рахунок активності та енергійності показав кращі результати ніж у більш досвідчених співробітників. Так я потрапив до відділу, що займався преміальними об’єктами, де пройшов потужну школу: вчився вести переговори, мене «кидали» і таке інше. За три місяці я нищив пару взуття (й донині ходжу в ортопедичному).

Так я отримав досвід роботи з нерухомістю. Мені цей досвід сподобався, і сама нерухомість була симпатична.

Після того я потрапив до галузі інформаційних технологій. Займаючись інтернет-маркетингом, я міг більше робити та одержувати більш відчутні результати. З часом я потрапив до компанії PariMatch. В процесі роботи так вийшло, що всі питання із нерухомістю, що виникали по мірі розвитку бізнесу, партнери віддавали на вирішення мені. На додачу до попереднього досвіду мені вдалось отримати навички у сфері девелопменту: будівництві, ремонті, дизайні та організації офісів.

У цих проєктах я навчився створювати оточення для співробітника, розмірковуючи з позиції рекламодавця: як створити простір, до якого хотілося б повертатись і яке не хотілося б полишати?

З часом я став топ-менеджером IT-компанії, в якій працювало 250 осіб, з офісом у КВЦ «Парковий». В тому офісі була ціла низка проблем. Для їхнього вирішення довелося зайнятись дослідженням ринку офісних просторів. Тоді я зрозумів, що на цьому ринку існує дефіцит.

І я став думати, як можна вирішити цю проблему. Вирішенням стало створення Workit Space.

Давай детальніше про локацію. Чим вона вирізняється серед конкурентів?

– З самого початку я шукав об’єкт у зеленій зоні.

На мою думку, для тих, хто створює продукт, дуже важливим є доступ до кисню та чистого повітря. В звичайних просторах це питання покликана вирішувати система вентиляції. Однак ця система має звідкілясь брати це повітря? Ось тоді і стає важливою локація у парку.

Впевнений, що дуже скоро такі локації коштуватимуть дорожче за центральні БЦ, а безликі офісні будівлі та бізнес-центри втрачатимуть свою популярність.

По-друге, ми зупинились на бутіковій моделі. В нас все є всередині: робочі місця і власний ресторан. Я не бачу іншої настільки ж потужної конкурентної переваги для нашої локації як харчування – навіть з урахуванням усієї складності цього елементу. А ще ми багато інвестували у систему безпеки.

По-третє, ми свідомо не пішли у центральні райони, адже там немає перспектив розвитку: все нове створюватиме лише нові труднощі та незручності. Райони, що розвиваються, мають необмежений потенціал. Будь-який новий будинок, будь-який ЖК створює попит на інфраструктуру – і має логіку створення просторів для задоволення цього попиту.

Ми намагаємось у своєму просторі бути максимально ефективними, наповнюючи користю кожен квадратний метр.

Важливість всіх наведених складових я оцінив за роки своєї роботи. Однак, в перший рік функціонування Workit цю філософію доводилось пояснювати кожному окремо. Зараз плоди цих пояснень можна побачити: майже на 100% заповнена локація.

До речі, цей відсоток – це відповідь тим, хто розповідає нам про невдалу локацію, помилкову бізнес-модель та інше.

– З чого складається простір та бізнес Workit Space?

– У нас є різного формату робочі місця, ексклюзивні офіси для тривалої оренди, сервіс переговорних кімнат, власний ресторан, свій бар, дві готельні кімнати. За час роботи сформувалася власна агенція, що управляє івент-зоною, багато коштів та часу інвестували у Дитячий клуб.

Ми вигадали ідею Клубу та хочемо інвестувати в неї деякий час. Свого часу виникла проблема відсутності персоналу. Хотіли знайти партнерів, однак марно. Тепер вирішили, що допоки ми керуємо цим проєктом, будемо наймати людей та розвивати їх.

Для івентів ми пропонуємо не лише майданчик, а й кейтеринг. Це з самого початку було нашою перевагою: їжа «з-під ножа», свіжа, щойно приготована.

Наша загальна концепція полягає в тому, що резидент може залишити дитину в Клубі, де її навчатимуть, влаштовуватимуть походи та активності без гаджетів – такий собі «дитячий коворкінг», «ко-плеїнг». Ми бачимо, що багато хто віддає дітей до дитячих садків домашнього типу, наймають няню і таке інше. Ми хочемо надати резидентам вирішення цієї проблеми в своїй локації.

Навіщо тобі цей проєкт?

– Ми – покоління тридцятирічних, які щось створюють та намагаються щось змінити. Зокрема, я: заробив грошей, придбав проблемну будівлю та три роки займався її ревіталізацією. Весь цей час вона мене не відпускала: я хотів це зробити, я не міг цього не робити.

Мені пропонували безліч інших варіантів, бізнесів та проєктів. Радили запросити менеджера для цього будівництва. Я не зміг цього зробити, доки будівництво не було завершено і не почалась робота. Зараз вже є операційний директор та команда.

Мені повезло, що партнери з PariMatch дали мені свободу реалізовувати цей проєкт. На його основі ми хочемо створити проєкт розміром більше, з орієнтиром на IT та експатів.

Це питання також принципове – ми хочемо залучати до України іноземців, спеціалістів інтелектуальної праці. Впевнений, ми маємо, що їм запропонувати і можемо бути цікавими для них.

Ми віримо у закриті спільноти, що об’єднані на засадах цінностей та географії – сподіваємось, що в майбутньому самі обиратимемо собі резидентів. Нам не потрібні «споживачі», нам потрібні ті, хто вкладатиметься у спільноту.

Всім бізнесам доведеться змінюватись та пристосовуватись. Виграє той, хто буде найгнучкішим та той, хто вирішуватиме реальні проблеми. Я, наприклад, вирішую проблему відсутності в районі чогось від слова «зовсім». Сподіваюсь, у кожну локацію, що ми відкриватимемо, люди приїжджатимуть на велосипедах, не створюючи транспортного навантаження на екосистему району.

Поряд з нами є низка житлових комплексів і питання часу, коли наші резиденти орендують чи придбають там квартири, щоб жити поруч, або ж мешканці прийдуть до нас в якості резидентів. Проблема в тому, що мало хто знає про гібридні офісні простори, а хтось ще не до кінця розуміє наш клубний формат.

Все одно, компаніям потрібні офіси. Комусь для зустрічей двічі на тиждень, комусь – показати ментора новачку. Я не віру в повністю віддалену роботу.

– Для кого створений Workit?

– Для людей, які живуть у навколишніх житлових комплексах – тих, що вже здані, та тих, що будуються. Для тих, хто не хоче годину та більше витрачати на дорогу до центру. Для резидентів, які не хочуть користуватися метро. Для всіх, хто міркує раціонально.

Ці люди орендують електросамокат та приїдуть до нас за кілька хвилин. Ми знаходимось в декількох кварталах від величезної кількості ЖК. Такої логістики, як в нас, немає ніде. За такими, як наш, – локальними проєктами – майбутнє.

Ми не ставимо собі завдання продати все «під нуль». Ми шукаємо клієнта, якому буде у нас подобатись. Такі люди дають нам більше за гроші. Вони дають нам енергію для майбутніх звершень.

Ми – люди бізнесу, і мі завжди раді вітати тих, хто нас прискорює, й тих, кого можемо прискорити ми.

Я би в цілому рекомендував звертати увагу на локації з незвичайним розташуванням та логістикою. Звичайні місця – це стандартний спосіб мислення, нестандартні, відповідно, – про оригінальність та цікавість. Туди зручніше дістатись пішки або проїхатись велосипедом (люди взагалі стали більше ходити – і це дуже важливо).

– Які перспективи у Workit?

– Ми хочемо відкрити ще низку схожих проєктів. Навіть маємо на розгляд декілька варіантів. Однак поки ми все детально прорховуємо. Адже ми не житлова забудова, де можна відкрити офіс продажів та продавати квартири наперед, будуючи цим коштом. Нам потрібно зробити 100% власних вкладень, щоб почати повертати їх вже після запуску об’єкта.

З іншого боку, враховуючи наш досвід та простори, які ми розглядаємо, перспективи грандіозні.

Ми не боїмося конкуренції. Наш бізнес доволі складний. Він не влаштує тих, хто хоче швиденько скопіювати модель та швиденько заробити. Так не вийде. Ми вже зробили свої помилки та знаємо, шо працює, а що – ні. Це знання просто так не взяти і не використати стороннім людям.

За моїм переконанням, все йде до mixed-use будівель: бізнес-центр, тренажерна зала, квартира, кафе та ресторан – до всіх цих локацій можна потрапити за допомоги ліфта. Люди бізнесу мають бути ефективними, а схожі рішення саме й дозволяють їм бути максимально продуктивними.

Дмитро Чепурhttps://www.3rdplace.media/
Головний редактор видання 3rd Place Media

По темі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть коментар!
Введіть своє ім'я

Найновіше