Андрій Зінчук, Ventures Space: “Розглядаю свій коворкінг як ядро для створення кластеру”

18 квітня у Луцьку (вул.Словацького, 9) відкривається коворкінг Ventures Space, створений Андрієм Зінчуком. Він є експертом зі стартапів у Ukrainian Startup Fund, радником найбільших світових інкубаторів та акселераторів, а також – вихідцем з Луцьку. Дізнались в Андрія, чи на часі відкриття локаці під час війни, на яку аудиторію він розраховує у Луцьку та як коворкінг може бути MVP стартапа

 • Рішення про відкриття коворкінгу продиктовано воєнним часом. Протягом останнього десятиріччя я живу по світу, останні шість років більшість часу проводжу в Києві, де встиг стати резидентом усіх найбільших коворкінгів – Creative States, iHUB, NewWorkLabs, Creative Quarter, Platforma Leonardo.

З початком війни я повернувся до рідного Луцька і зрозумів, що тут немає де сконцентровано працювати. При цьому, у місті наявна IT-тусовка і стартапи. З деякими командами я знайомий, з декількома мене познайомили останніми тижнями; ще багато хто приїхав, але поки ми не знайомі з ними.

Тож, коли я переїхав до Луцька і побачив ситуацію, то вирішив створити місце збору для айтівців, фрілансерів та представників стартап-тусовки, де могли б відбуватись знайомства, створюватись коллаборації та робилось би щось спільне та корисне.

 • Що представляє собою коворкінг Venture Space?
 • Я запускаю цей проект як стартап. На початковому етапі – стадії MVP – локація займатиме близько 150 квадратних метрів у приміщенні в центрі Луцьку і є результатом крутої колаби з UNO Cafe.

У цій локації можна буде працювати в режимі hot desk чи fixed desk, або ж орендувати стіл для команди. З бізнес-моделями я поводжусь зараз обережно: тестую, що потрібно місту.

Знаю, що мій проект – не перший, до мене в Луцьку вже були дві спроби відкрити коворкінгів. Перша належить моїй однокласниці, яка побудувала будівлю і створила там коворкінг. Згодом його повністю орендувала під свої потреби велика місцева компанія. Друга спроба скінчилась так само.

Я б не хотів своєму коворкінгу такого майбутнього, тому шукаю потрібну місту модель, щоб на її основі розвинутись. Вже є простір на більш ніж 500 квадратних метрів, який додасться до існуючого, далі – більше.

 • Які послуги надаватимуться резидентам коворкінгу?
 • Для всіх резидентів на постійній основі доступні безкоштовні фільтр-кава, чай та смаколики. Особливо ми пишаємось specialty-кавою від UNO Cafe. Якщо коротко – це найякісніша кава у світі. ЇЇ у загальному світовому обороті — менше 10%. Є можливість замовити класику – напої на основі еспресо (еспресо, капучино, лате, мак’ято). А є альтернативна кава. Здебільшого це напої, приготовані різними варіантами способу «фільтр». Така кава про себе «краще і більше розповідає». Уся кава – лише зі specialty-зерен.

Наші резиденти мають можливість замовити дуже смачні сніданки, обіди та вечері від UNO Cafe зі спеціальною знижкою на усе меню.

Для комфорту і безпеки у нас є бомбосховище з доступом до інтернету та літня тераса у внутрішньому дворику, де дуже затишно.

Для стартапів надаватиметься менторська допомога з пошуку та залучення фінансування, розробки та валідації бізнес-моделі, побудови команди продажів.

Я свого часу пройшов цей шлях – від стартапера до генерального директора компанії з оцінкою понад $100 мільйонів. Був також партнером європейської мережі бізнес-інкубаторів, яка працювала за моделлю «pre-team, pre-idea»: ми шукали людей зі знаннями у галузях бізнесу, маркетингу чи технологій, об’єднували їх у команди та, після появи першого трекшену, інвестували 100 тисяч євро.

Тож я на цих процесах добре знаюсь: можу допомогти з підбором команди, перевіркою гіпотези на ранніх етапах, стратегічним business development чи залученням інвестицій.

В принципі, ком’юніті, яке вже цікавиться моєю ідеєю, відповідає моїй експертизі – це стартапи, які переїхали до Луцьку, та фрілансери.

Звичайно, будуть заходи – лекції та майстер-класи. Від побудови сейлз-команди та масштабування – до пошуку і переговорів з інвесторами, підготовки term sheet. Буде все, що може стати у нагоді стартапам, починаючи від стадії ideation і до Series A.

 • Якою буде цінова політики локації?
 • Цінова політика в нас демократична. Один день роботи коштує 350 грн. Розробили гарну систему абонементів на кількість відвідувань локації. Звичайно ж, є і пакети для постійних резидентів та команд.

Буде працювати також підписна модель, за якої компанія сплачуватиме депозит, який будуть використовувати її співробітники.

 • Через які канали залучаються клієнти?
 • Перші клієнти на стадії MVP прийшли виключно через мою активність у Facebook: я написав, що планується відкриття такого міста у Луцьку, і за кілька днів вже маю понад 20 резидентів.

Вірю в рекламу в Instagram та Facebook, однак поки не можу оцінити їхню ефективність – лише нещодавно запустив кампанії. Переходи є, однак загальна картина поки не зрозуміла.

 • Які плани розвитку?
 • Я думаю, що на 100% заповнити резидентами поточний коворкінг проблемою не стане. Тому я налаштований на відкриття наступної лінії, на 500+ квадратних метрів. Для збільшеного коворкінгу вже доведеться обійти луцьке та львівське IT. Адже багато хто переїжджає до Львову, той вже по швах тріщить і орендувати щось складно.

І я планую частину львівського трафіку переключити на Луцьк. При цьому розуміючи, що великі IT-компанії мають вже власні доволі високі стандарти, яким нова локація буде відповідати.

 • Ти зараз кажеш та писав раніше у Facebook, що хочеш створити «Луцький IT Кластер». Коворкінг є частиною цього проекту?
 • Так, коворкінг – це точка збору айтівців, які сидять собі по офісах і навіть не знають, хто ще працює з ними в одному місті.

Раніше була спроба створити «Луцьку IT Асоціацію», однак вона – принаймні, судячи з соціальних мереж – не втілилась у щось конкретне. Думаю, що проблема цього проекту полягала саме у відсутності ядра, центру тяжіння.

Я розглядаю свій коворкінг як один із ключових елементів для створення кластеру. Крім іншого, я є радником двох найбільших світових акселераторів – Antler та SeedStars, маю також безліч особистих контактів з топовими акселераторами, інкубаторами та інвесторами. Також, я створив венчурний фонд на $15 мільйонів, який інвестує в команди, що виходять на американський ринок, і навколо нього побудована мережа ангельських інвесторів.

А для зародження екосистеми що потрібно? Місце збору, доступ до інвестицій, наявність ІТ-спеціалістів і стартапів. Я планую повністю забезпечити два ключові елементи – простір та доступ інвестиції. Розраховую, що це дасть достатній поштовх для формування центру тяжіння і як результат ядра луцької стартап-екосистеми. 

Дмитро Чепурhttps://www.3rdplace.media/
Головний редактор видання 3rd Place Media

По темі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть коментар!
Введіть своє ім'я

Найновіше