Під час нещодавньої конференції Future WorkTech Forum були представлені результати дослідження компанії Barco, які свідчать на користь змішаного формату роботи. Відмінність цього дослідження від безлічі схожих полягає в тому, що експерти зосередились на форматі зустрічей як частині «роботи нової нормальності».
Вони поставили питання: чи онлайн-зустрічі насправді є майбутнім цієї частини роботи? Їхня відповідь: «так, але частково». З одного боку, бізнесу сподобалось економити на подорожах та приміщеннях для переговорів. З іншого – ефективність таких зустрічей стрімко падає.
«Постійні відеодзвінки мають свою ціну, – розповів Лієвен Варт’є з Barco. – Переваги роботи з дому більше не переважують недоліки. Люди скучили за співробітництвом, креативністю і культурою».
Незважаючи на численні менеджерські та технологічні розробки, які покликані додати співробітництво, креативність та культуру до онлайн-нарад та зустрічей, «люди знаходяться у пошуці нового балансу».
Згідно результатів дослідження, ним стане робочий тиждень, 3 дні якого займатиме робота в офісі, а 2 – вдома. Саме так собі уявляють ідеальний формат роботи 85% опитаних компанією Barco.
Аналогічний стан справ з нарадами та зустрічами.
«Майбутнє зустрічей гібридне, – каже Барт’є. – Гібридні зустрічі передбачають персональну участь з одночасним онлайн-підключенням частини учасників. Однак під час саме гібридних зустрічей всі учасники відчувають себе однаково залученими».
Згідно з результатами досліджень, працівники бачать наступний баланс між форматами зустрічей:
- 38% – цілком віддалені;
- 33% – за присутності всіх учасників;
- 29% – гібридні зустрічі.
Також дослідники відмітили, що 67% опитаних надають перевагу відео-, а не аудіо-зустрічам, а 75% готові брати участь у наперед запланованих зустрічах та виступають проти експромту.
Головні висновки з дослідження компанії Barco:
- Максимум два дні роботи з дому;
- Гібридні зустрічі стають нормою;
- Сплановані та структуровані зустрічі перемагають неочікувані та неформальні;
- Більшість долучаються до зустрічей за допомогою ноутбука;
- Зручність та користувацький досвід – запорука успіху.