Зростання попиту на коворкінги гальмує необізнаність клієнтів, – CBRE

Нове дослідження американського офісу агенції CBRE показало, що ринок гнучких робочих просторів США має всі передумови для відновлення після пандемії, однак попереду ще багато викликів.

Згідно документу, 144 компанії-оператори гнучких офісів зменшили загальний пул нерухомості більш ніж на 1 мільйон 133 тисячі квадратних метрів у 669 локаціях. Найбільші втрати понесли коворкінги у Лос-Анджелесі, Манхеттені та Сан-Франциско.

«Простори гнучких офісів насправді стають важливим активом, на якому наполягають орендарі, які спілкуються з лендлордами та можуть впливати на процес будівництва», – коментує Джулі Вілан, голова відділу дослідження орендарів, CBRE.

Незважаючи на тимчасове скорочення, попит на гнучкі простори зростає, і це бачать лендлорди. Й хоча поки що доля таких просторів ледве дотягує до 10% від загального ринку оренди офісів, автори дослідження виявили плани майже половини існуючих резидентів збільшити кількість орендованих гнучких просторів протягом наступних двох років.

Тренд на повернення до офісів, але гнучких, можна відстежити через залучення клієнтів та продажі. Так, минулого року в США компанія IWG додала понад два мільйони користувачів, WeWork наростила клієнтську базу на 24%, а Industrious лише за третій квартал 2021 року збільшила продажі на 150%.

Однак, на дорозі до успіху є велика перешкода у вигляді недосвідченості клієнтів щодо ринку гнучких офісів. Більшість все одно сприймає офіси виключно як традиційне поняття, тож вони не відкриті до можливостей впровадження гнучких робочих місць у свою орендну стратегію.

«Незважаючи на те, що ринок гнучких просторів виявився під загрозою, він показав свою стійкість, – каже Вілан. – По мірі виходу з потрясінь останніх двох років ми впевнюємось у зростанні попиту на гнучкі офісні простори та зростанні обізнаності нашого кінцевого клієнта. З існуючої ситуації немає іншого виходу, аніж вгору, особливо враховуючи, що оператори відредагували свої активи під час найгірших періодів пандемії».

Дмитро Чепурhttps://www.3rdplace.media/
Головний редактор видання 3rd Place Media

По темі

1 коментар

  1. на 100 відсотків! можу розповісти про свій досвід: в мене в коворкінгу 95% резидентів прийшли в коворкінг вперше у своєму житті. і більшість з них зостаються, бо формат подобається. так що я роблю висновок: ринок не сформований. конкуренція серед коворкінгів майже відсутня. мої конкуренти не інші коворкінги, а класичні офіси. або ще гірше – офіси в перероблених квартирах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть коментар!
Введіть своє ім'я

Найновіше